Korely

 

 

Korely jsem začala chovat asi o rok později než andulky. Nejprve jsem měla jeden pár šedě zbarvený. Po té přibyly straky.

Tyto páry mi bohužel zabila kuna - v noci vlezla na pletivo, ptáci se vyplašili, nalétli na pletivo (za světlem) a kuna jim pak utrhala nohy. Nyní mám na voliéře druhý rám s pletivem, přes který už se nedostane. V zimě, když stěhujeme celou voliéru do garáže, rám sundaváme.

Zkoušela jsem chovat i bělohlavé korely, bylo to ovšem značně náročné, protože jsou vlivem šlechtění již značně přecitlivělé, a odchov se ve venkovních podmínkách nedařil - stačil výkyv teploty či vlhkosti a celá snůška byla zmařena. Od bělohlavého páru se mi podařilo odchovat pouze jedno mladé - bělohlavou perlovou samičku. Tu jsem si ponechala a zkusím od ní v budoucnu odchovat mladé.

Měla jsem sestaven chovný pár 1,0 straka x 0,1 lutino, samička mi bohužel uletěla. Shodou okolností asi za půl roku z Moravy přicestovala korelka Lorinka, která už se doma v kleci nudila :o) I když neměla samečka, neustále snášela vajíčka. Její původní majitelé ji nechtěli vyčerpávat a proto se na mě obrátili, aby mohla žít v páru ve voliéře. V současné době tedy tvoří pár s osiřelým strakatým samečkem.

Od jednoho z původních párů má moje teta ochočenou samičku (lutino). Bohužel jsme si dříve mysleli, že je to sameček, takže se jmenuje Honza :o)

 

 

 

Úvod - Andulky - Korely - Fotogalerie - Odkazy - O autorce stránek - Aktuálně